Regulamin

 

 

Wykaz z informatora wód krainy pstrąga i lipienia Okręgu PZW Katowic (link) na lata 2015-2017:

 

Biała Przemsza z dopływami – łowisko nr 023

 

1. Obowiązuje zakaz spinningowania w okresie od 1 września do 31 stycznia

2. Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie na odcinkach:

a) od ujścia potoku Tarnówka w m. Golczowice do mostu drogowego w m. Klucze wraz z potokiem Tarnówka,

b) od jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie przy ul. Białej Przemszy do byłego mostu kolejowego w Sławkowie obecnie ścieżki rowerowej.

3. Na odcinku od ujścia potoku Tarnówka w m. Golczowice do mostu drogowego w m. Klucze wraz z potokiem Tarnówka jedyną dozwoloną metodą jest metoda muchowa. Obowiązuje używanie much bezzadziorowych lub z usuniętym zadziorem.

4. Na odcinku  od jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie przy ul. Białej Przemszy do byłego mostu kolejowego w Sławkowie obecnie ścieżki rowerowej obowiązują przynęty sztuczne uzbrojone wyłącznie w haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru.

5. Ustanawia się strefę ochronną na której obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 100 m w górę i 150 m w dół od ujścia strumieni komora 1 i 2 położonych w Sławkowie przy ul. Olkuskiej.

6. Wędkujący podczas połowu jest zobowiązany posiadać przy sobie kartę wędkarską, opłaconą składkę na wody Okręgu PZW Katowice, oraz posiadać rejestr połowu (rejestr do pobrania: http://www.pzw.org.pl/katowice/cms/9500/rjestracja_polowow).

7. W pozostałych sprawach obowiązują przepisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb Polskiego Związku Wędkarskiego (link: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf)